Lerøysamling med overnatting i DeepOcean Arena

Publisert: Lørdag 15. mars 2025 kl. 12:00

Lerøysamling med overnatting i DeepOcean Arena

Lerøysamling for ungdommer født i 2011 og 2012 !
Som vanlig på denne tiden av året, ønsker vi kretsens 13 og 14 åringer velkommen til en kjekk samling i DeepOcean Arena. Det litt langsiktige målet med Lerøysamlingen er at deltakerne blir bedre kjent, slik at Rogaland stiller et sammensveiset lag under Lerøylekene til høsten.

Samlingen er for 13 og 14 åringene i Rogaland Friidrettskrets. Bakgrunnen for å ha en samling på denne tiden av året er selvsagt trening, men like viktig bygging av et god og sammensveiset lag frem
til Lerøylekene som Gjesdal IL arrangerer på Ålgård  13. og 14. september 2025.

Lerøylekene er et friidrettsstevne hvor kretsene fra Agder, Hordaland og Rogaland danner kretslag og konkurrerer mot hverandre fylkesvis.
Uttaket til laget som skal representere Rogaland, blir gjort på grunnlag av resultater oppnådd på stevner i løpet av våren og sommeren.

Som en naturlig del av oppkjøringen frem mot høstens Lerøy-leker, har vi i HIL Friidrett påtatt oss ansvaret for gjennomføringene av Lerøy-samlingen helgen 15. og 16. mars.
Gjennom samlingen, som er åpen for alle friidrettsinteresserte ungdommer i Rogaland som er født i 2011 og 2012, vil vi tilby gode treningsopplegg og et sosialt opplegg som vi håper skal gjøre deltakerne bedre kjent og godt sammensveiset.
Det er viktig å bygge et godt kretslag som skal konkurrere på Ålgård disse dagene i september.

I tillegg til noen trenere fra andre klubber, får vi med oss flere av våre lovende ungdommer som instruktører. Vi har treningstilbud innen både kast, hopp, hekk, sprint og mellomdistanse, så valgmulighetene er mange for dere som har lyst til å være med. I tillegg til spesifikk trening, tenker vi en avsluttende basisøkt for alle lørdag ettermiddag.

Samlingen starter opp kl. 12:00 lørdag med registrering mv. og første treningsøkten er satt til 13:00 – 14:00.
Pausen blir fra 14:15 – 15:15, og i tillegg til servering av frukt, håper vi å få på plass et interessant foredrag før dagens neste økt fra 15:15 – 16:15. Og, som nevnt ovenfor, en avsluttende basisøkt.

Alle klubber som har påmeldte deltakere må stille med minst en voksen leder pr. fem påmeldte deltakere.

Innbydelse til Lerøy-samling 2025.
On-line påmelding i iSonen.

Les mer om Lerøylekene her.

Invitasjon og påmelding til innendørsstevne 3 – søndag 16.03. 2025.

For å ivareta det sosiale aspektet best mulig, har det vært en tradisjon at deltakerne overnatter i DeepOcean Arena fra lørdag til søndag. Det skjer også dette året.
Vi kommer tilbake med mer informasjon om hva dere trenger til overnattingen til de som melder seg på samlingen.

 

Vi gleder oss og ønsker alle deltakere samt trenere og ledere hjertelig velkommen til en kjekk samling!

 

 

GENERALSPONSOR FOR HAUGESUND IDRETTSLAG: